בחירת טבעת היהלום היא עוד שלב בדרך אל האושר, כאשר טבעת היהלום מסמלת הרבה מעבר לערך כלכלי

טבעת בעלת ערך

טבעת הנישואין טעונה במטען רגשי רב,  טבעות בכלל וטבעת היהלום בשל ערכה הרב מייחסים לבחירתה משקל רב, ומתייחסים אליה בכובד ראש. אבל כמו כל בחירה חשובה נכון לעשות אותה במודעות וידע. להתייחס לעיקר ולהעמיד את הטפל במקום הנכון לו.

להכיר את הטבעת

ישנם קריטריונים לבחירת טבעת יהלום אליהם יש לתת את היחס עוד תחילה לפני שנכנסים לסוגיית הסגנון והאופי  של הטבעת ושיבוץ היהלומים שבה, הקריטריונים הללו ינחו בדרך לבחירת היהלום והאיכות היא זו שתשפיע על עלותו, כאשר יהלומים שיעמדו בקריטריונים הגבוהים הינם יהלומים יקרים מאוד וכל ירידה מהאיכות המקורית תשפיע על המחיר גם כן

מאפייני היהלום

ליהלום יש שלושה מאפיינים המעידים על איכותו: 

 צלילות היהלום
צבע היהלום
גודל היהלום

 שלושת אילו יהיו המשפיעים הבסיסיים שיעידו על איכותו, ככל שהמאפיין של הטבעת המעוצבת הינו נדיר יותר כך קיומו אצל הטבעת תייקר את היהלום וכך גם את הטבעת.

צלילות - ניקיון

צלילות היהלום היא שתעיד על רמת השקיפות ועל הפגמים שבו, כאשר היהלומים היקרים הם צלולים, נקיים. יהלומים אלו הינם מאוד יקרים ורוב טבעות היהלום הנרכשות מכילות פגמים קטנים כאלו שפגמיהם אינם ניכרים. כך שסביר להניח שכאשר תקציב היהלום יהיה מוגבל יומלץ על ידי מוכר היהלומים על יהלום פחות נקי

צבע טבעי

צבע היהלום.  רוב היהלומים המוכרים הינם יהלומים רגילים. יש גם יהלומים צבעוניים שהם מאוד נדירים ויקרים ולא נמכרים בחניות לממכר תכשיטים ויהלומים רגילים, היהלומים הצבעוניים מופיעים בגוונים עיקריים שהם כחול, צהוב וורוד והנדיר שבהם הוא היהלום האדום. הם אינם נמכרים במסגרת טבעות נישואין רגילות.

לראות את השווי

גודלו של היהלום הינו אחד הדברים המשפיעים על בחירתו, משום שרכישת טבעת אירוסין עם כל המטען הרגשי הנלווה לה הינה רכישה יקרה אבל היא מביעה משמעות ולכן גודל של היהלום, למרות שהוא משפיע לא מעט על המחיר יכריע פעמים רבות על הקניה.

יש לדעת!

רכישת יהלום תעשה אצל צורף אמין או בחנויות לממכר יהלומים בבורסה. משום שמוכר המבין ביהלומים ידע להמליץ על היהלום הרצוי ובעל הערך, בנוסף גם שיבוץ היהלום בטבעת צריך להיות בידיו על מנת למנוע גניבות ושינויים.  הוא גם זה שידע להמליץ על טבעת בטוחה ומוגנת לשמירה על היהלום.